| Part Number | 62829-3 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Terminal Type | Male, Pin (Plug) |
| Diameter - Barrel | 0.156" (3.96mm) |
| Wire Gauge | - |
| Length - Overall | 0.548" (13.92mm) |
| Length - Barrel | 0.240" (6.10mm) |
| Insulation | Non-Insulated |
| Termination | Crimp |
| Features | - |
| Contact Material | Brass |
| Contact Finish | Tin |
| Color | - |
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: ADAPTER DVI TO HD 15PIN VIDEO
In Stock: 36