| Part Number | 559094-2 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Container Type | Box |
| Size / Dimension | 9.000" L x 8.500" W (228.60mm x 215.90mm) |
| Height | 3.050" (77.47mm) |
| Area (L x W) | 76.5" (494cm) |
| Design | Hinged Door, Lid |
| Material | Metal, Aluminum |
| Color | Black |
| Thickness | - |
| Features | Wall Mount |
| Ratings | - |
| Material Flammability Rating | - |
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE HOLDER RADIAL 250V 6.3A PCB
In Stock: 1001
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE HOLDER RADIAL 250V 6.3A PCB
In Stock: 0