| Part Number | 52273 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Terminal Type | Circular |
| Stud/Tab Size | 4 Stud |
| Thickness | 0.031" (0.79mm) |
| Width - Outer Edges | 0.218" (5.54mm) |
| Length - Overall | 0.734" (18.64mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | Crimp |
| Wire Gauge | 22 AWG |
| Insulation | Insulated |
| Features | Insulation Restriction, Serrated Termination |
| Color | Red, Green Stripe |
| Contact Material | Copper |
| Contact Finish | Tin |
Manufacturer: API Technologies Corp
Description: FILTER LC(PI) 2500PF-5200PF CHAS
In Stock: 0
Manufacturer: API Technologies Corp
Description: FILTER LC(PI) 2500PF-5200PF CHAS
In Stock: 0
Manufacturer: API Technologies Corp
Description: FILTER LC(PI) 2500PF-5200PF CHAS
In Stock: 0
Manufacturer: API Technologies Corp
Description: FILTER LC(PI) 2500PF-5200PF CHAS
In Stock: 0
Manufacturer: API Technologies Corp
Description: FILTER LC(PI) 2500PF-5200PF CHAS
In Stock: 0
Manufacturer: API Technologies Corp
Description: FILTER LC(PI) 2500PF-5200PF CHAS
In Stock: 0
Manufacturer: API Technologies Corp
Description: FILTER LC(PI) 2500PF-5200PF CHAS
In Stock: 0
Manufacturer: API Technologies Corp
Description: FILTER LC(PI) 2500PF-5200PF CHAS
In Stock: 0