| Part Number | 52267 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Terminal Type | Circular |
| Stud/Tab Size | 1/4 Stud |
| Thickness | 0.057" (1.45mm) |
| Width - Outer Edges | 0.675" (17.15mm) |
| Length - Overall | 2.071" (52.60mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | Crimp |
| Wire Gauge | 2 AWG |
| Insulation | Insulated |
| Features | - |
| Color | Red |
| Contact Material | Copper |
| Contact Finish | Tin |
Manufacturer: API Technologies Corp
Description: FILTER LC(PI) 2500PF-5200PF CHAS
In Stock: 0
Manufacturer: API Technologies Corp
Description: FILTER LC(PI) 2500PF-5200PF CHAS
In Stock: 0
Manufacturer: API Technologies Corp
Description: FILTER LC(PI) 2500PF-5200PF CHAS
In Stock: 0
Manufacturer: API Technologies Corp
Description: FILTER LC(PI) 2500PF-5200PF CHAS
In Stock: 0
Manufacturer: API Technologies Corp
Description: FILTER LC(PI) 2500PF-5200PF CHAS
In Stock: 0
Manufacturer: API Technologies Corp
Description: FILTER LC(PI) 2500PF-5200PF CHAS
In Stock: 0
Manufacturer: API Technologies Corp
Description: FILTER LC(PI) 2500PF-5200PF CHAS
In Stock: 0
Manufacturer: API Technologies Corp
Description: FILTER LC(PI) 2500PF-5200PF CHAS
In Stock: 0