| Part Number | 444082-2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Terminal Type | Through Board |
| Hole Diameter | 0.051" (1.30mm) |
| Insulation Diameter | 0.053" (1.35mm) |
| Length - Overall | 0.173" (4.39mm) |
| Wire Gauge | 24 AWG |
| Contact Material | Brass |
| Contact Finish | Nickel |
Manufacturer: I.O. Interconnect
Description: CABLE MOD 4P4C PLUG-PLUG 7'
In Stock: 202
Manufacturer: I.O. Interconnect
Description: CABLE MOD 4P4C PLUG-PLUG 7'
In Stock: 11832