| Part Number | 42110-3 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Terminal Type | Circular |
| Stud/Tab Size | 10 Stud |
| Thickness | 0.025" (0.64mm) |
| Width - Outer Edges | 0.300" (7.62mm) |
| Length - Overall | 0.570" (14.48mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | Crimp |
| Wire Gauge | 14-18 AWG |
| Insulation | Non-Insulated |
| Features | - |
| Color | - |
| Contact Material | Brass |
| Contact Finish | - |
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN FEMALE 17POS 0.200 GOLD
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN FEMALE 17POS 0.200 GOLD
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN FEMALE 23POS 0.200 GOLD
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN FEMALE 23POS 0.200 GOLD
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN FEMALE 29POS 0.200 GOLD
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN FEMALE 29POS 0.200 GOLD
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN FEMALE 35POS 0.200 GOLD
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN FEMALE 35POS 0.200 GOLD
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN FEMALE 41POS 0.200 GOLD
In Stock: 0