| Part Number | 34112-2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Terminal Type | Circular |
| Stud/Tab Size | 10 Stud |
| Thickness | 0.031" (0.79mm) |
| Width - Outer Edges | 0.312" (7.92mm) |
| Length - Overall | 0.621" (15.77mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | Crimp |
| Wire Gauge | 16-22 AWG |
| Insulation | Non-Insulated |
| Features | Brazed Seam, Serrated Termination |
| Color | - |
| Contact Material | Copper |
| Contact Finish | Gold |
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 10POS 0.100
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 10POS 0.100
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 10POS 0.100
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 10POS 0.100
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.100
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.100
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.100
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.100
In Stock: 68
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.100
In Stock: 51