| Part Number | 332070 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Tail Type | No Tail |
| Termination | Solder |
| Length - Overall | 0.143" (3.63mm) |
| Accepts Pin Diameter | 0.030" ~ 0.033" (0.76mm ~ 0.84mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.072" (1.83mm) |
| Pin Hole Diameter | - |
| Flange Diameter | 0.089" (2.26mm) |
| Tail Diameter | - |
| Socket Depth | 0.130" (3.30mm) |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
Manufacturer: 3M
Description: TAPE SUPER 33+VINYL 3/4"X66'
In Stock: 3052
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ELECTRICAL VINYL 1.5"X36YD
In Stock: 0
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ELECTRICAL VINYL 1" X 36YD
In Stock: 18
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ELECTRICAL VINYL 3/4" X 20'
In Stock: 399
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ELECTRICAL VINYL 3/4"X36YD
In Stock: 0
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ELECTRICAL VINYL 3/4" X 44'
In Stock: 78
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ELECTRICAL VINYL 3/4" X 52'
In Stock: 0