| Part Number | 331456 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Terminal Type | Circular |
| Stud/Tab Size | 8 Stud |
| Thickness | 0.048" (1.22mm) |
| Width - Outer Edges | 0.437" (11.10mm) |
| Length - Overall | 1.376" (34.95mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | Crimp |
| Wire Gauge | 4 AWG |
| Insulation | Insulated |
| Features | Serrated Termination |
| Color | Yellow |
| Contact Material | Copper |
| Contact Finish | Tin |
Manufacturer: 3M
Description: TAPE SUPER 33+VINYL 3/4"X66'
In Stock: 3052
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ELECTRICAL VINYL 1.5"X36YD
In Stock: 0
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ELECTRICAL VINYL 1" X 36YD
In Stock: 18
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ELECTRICAL VINYL 3/4" X 20'
In Stock: 399
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ELECTRICAL VINYL 3/4"X36YD
In Stock: 0
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ELECTRICAL VINYL 3/4" X 44'
In Stock: 78
Manufacturer: 3M
Description: TAPE ELECTRICAL VINYL 3/4" X 52'
In Stock: 0