| Part Number | 326809-1 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Terminal Type | Standard |
| Stud/Tab Size | 3/8 Stud |
| Terminal Style | Two Stud Holes |
| Tab Thickness | 0.220" (5.59mm) |
| Length - Overall | 4.220" (107.19mm) |
| Width - Outer Edges | 1.950" (49.53mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | Crimp, Barrel |
| Wire Gauge | 600 MCM (kcmil) |
| Insulation | Non-Insulated |
| Features | - |
| Color | - |
Manufacturer: ITT Cannon, LLC
Description: CRIMP LOCATOR FOR 995-0001-584
In Stock: 0
Manufacturer: ITT Cannon, LLC
Description: CRIMP LOCATOR FOR 274-7613-000
In Stock: 0
Manufacturer: Preci-Dip
Description: PCB CONN WIRE WRAP 2.54MM
In Stock: 0
Manufacturer: Preci-Dip
Description: PCB CONN WIRE WRAP 2.54MM
In Stock: 0
Manufacturer: Preci-Dip
Description: PCB CONN WIRE WRAP 2.54MM
In Stock: 0
Manufacturer: Preci-Dip
Description: PCB CONN WIRE WRAP 2.54MM
In Stock: 0
Manufacturer: Preci-Dip
Description: PCB CONN WIRE WRAP 2.54MM
In Stock: 0