| Part Number | 325906-3 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Terminal Type | Standard |
| Stud/Tab Size | - |
| Terminal Style | No Stud Hole |
| Tab Thickness | 0.170" (4.32mm) |
| Length - Overall | 2.910" (73.91mm) |
| Width - Outer Edges | 1.510" (38.35mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | Crimp, Barrel |
| Wire Gauge | 350 MCM (kcmil) |
| Insulation | Non-Insulated |
| Features | - |
| Color | - |
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 44POS 0.156
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 122POS .156
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 122POS .100
In Stock: 25
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 122POS .156
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: POLARIZING KEY IN-CONTACT DL ROW
In Stock: 0
Manufacturer: Alpha Wire
Description: HOOK-UP STRND 24AWG BLACK 1000'
In Stock: 3
Manufacturer: Alpha Wire
Description: HOOK-UP STRND 24AWG BLACK 100'
In Stock: 20