| Part Number | 324228 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Terminal Type | Male, Pin (Plug) |
| Diameter - Barrel | 0.180" (4.57mm) |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Length - Overall | 0.773" (19.63mm) |
| Length - Barrel | 0.311" (7.90mm) |
| Insulation | Non-Mating End Insulated |
| Termination | Crimp |
| Features | - |
| Contact Material | Copper |
| Contact Finish | Tin |
| Color | Blue |
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 3 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 3 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 3 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: PIN-STAKED FLEX JUMPER 32POS
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 6 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 6 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 6 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 9 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 9 INCH
In Stock: 0