| Part Number | 323152-2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Terminal Type | Circular |
| Stud/Tab Size | 8 Stud |
| Thickness | 0.031" (0.79mm) |
| Width - Outer Edges | 0.281" (7.14mm) |
| Length - Overall | 0.770" (19.56mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | Crimp |
| Wire Gauge | 16-22 AWG |
| Insulation | Non-Insulated |
| Features | High Temperature, Serrated Termination |
| Color | - |
| Contact Material | Copper |
| Contact Finish | Gold |
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED RED DIFF 4.7MM ROUND T/H
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED RED DIFF 4.7MM ROUND T/H
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED YLW-GRN DIFF 4.7MM ROUND T/H
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED YLW-GRN CLEAR 4.7MM RND T/H
In Stock: 0