| Part Number | 322343 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Terminal Type | Circular |
| Stud/Tab Size | 3/8 Stud |
| Thickness | 0.033" (0.84mm) |
| Width - Outer Edges | 0.531" (13.49mm) |
| Length - Overall | 0.995" (25.27mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | Crimp |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Insulation | Non-Insulated |
| Features | High Temperature |
| Color | Orange |
| Contact Material | Nickel |
| Contact Finish | - |
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 3 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 3 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 3 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: PIN-STAKED FLEX JUMPER 32POS
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 6 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 6 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 6 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 9 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 9 INCH
In Stock: 0