| Part Number | 322228 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Terminal Type | Circular |
| Stud/Tab Size | 3/4 Stud |
| Thickness | 0.102" (2.59mm) |
| Width - Outer Edges | 1.275" (32.28mm) |
| Length - Overall | 2.732" (69.39mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | Crimp |
| Wire Gauge | 4/0 AWG |
| Insulation | Non-Insulated |
| Features | Brazed Seam, Serrated Termination |
| Color | - |
| Contact Material | Copper |
| Contact Finish | Tin |
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 3 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 3 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 3 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: PIN-STAKED FLEX JUMPER 32POS
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 6 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 6 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 6 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 9 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 32POS .100 JUMPER 9 INCH
In Stock: 0