Home Product Index Filters Common Mode Chokes UU9LFNP-B103
Sumida America Components Inc. UU9LFNP-B103
Part Number
UU9LFNP-B103
Manufacturer
Sumida America Components Inc.
Description
CMC 10MH 200MA 2LN TH
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Common Mode Chokes
Sumida Corporation
Sumida Corporation
    0.44000/pcs
  • 10 pcs
    0.40650/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberUU9LFNP-B103
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Impedance @ Frequency-
Inductance @ Frequency10mH @ 1kHz
Current Rating (Max)200mA
DC Resistance (DCR) (Max)4 Ohm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.650" L x 0.433" W (16.50mm x 11.00mm)
Height (Max)0.650" (16.50mm)