STMicroelectronics VND10N0613TR
Part Number
VND10N0613TR
Manufacturer
STMicroelectronics
Description
MOSFET OMNIFET 60V 10A DPAK
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
PMIC - Power Distribution Switches, Load Drivers
STMicroelectronics
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberVND10N0613TR
Part StatusObsolete
Switch TypeGeneral Purpose
Number of Outputs1
Ratio - Input:Output1:1
Output ConfigurationLow Side
Output TypeN-Channel
InterfaceOn/Off
Voltage - Load-
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)Not Required
Current - Output (Max)6A
Rds On (Typ)150 mOhm