Home Product Index Integrated Circuits (ICs) PMIC - Supervisors STM1061N30WX6F
STMicroelectronics STM1061N30WX6F
Part Number
STM1061N30WX6F
Manufacturer
STMicroelectronics
Description
IC VOLT DETECTOR LP 3.0V SOT-23
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
PMIC - Supervisors
STMicroelectronics
Product Parameter
Part NumberSTM1061N30WX6F
Part StatusActive
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout30 µs Typical Propagation Delay
Voltage - Threshold3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)