Home Product Index Battery Products Batteries Rechargeable (Secondary) EFL700A39
STMicroelectronics EFL700A39
Part Number
EFL700A39
Manufacturer
STMicroelectronics
Description
BATT LITH THIN FILM 3.9V 700UAH
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Batteries Rechargeable (Secondary)
STMicroelectronics
In Stock 327 pcs
    5.25000/pcs
  • 10 pcs
    4.82500/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberEFL700A39
Part StatusActive
Battery ChemistryThin Film (Lithium)
Battery Cell Size-
Voltage - Rated3.9V
Capacity700µAh
Size / Dimension1.01" L x 1.01" W x 0.01" H (25.7mm x 25.7mm x 0.2mm)