Home Product Index Discrete Semiconductor Diodes - Rectifiers - Single MA2SD3000L
Panasonic Electronic Components MA2SD3000L
Part Number
MA2SD3000L
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SSMINI2
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Diodes - Rectifiers - Single
Panasonic Corporation
Panasonic Corporation
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberMA2SD3000L
Part StatusObsolete
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)30V
Current - Average Rectified (Io)100mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If580mV @ 100mA
SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr)1ns
Current - Reverse Leakage @ Vr2µA @ 30V
Capacitance @ Vr, F9pF @ 1V, 1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-79, SOD-523
Supplier Device PackageSSMini2-F1
Operating Temperature - Junction125°C (Max)