Home Product Index Filters Common Mode Chokes ELF-25C016F
Panasonic Electronic Components ELF-25C016F
Part Number
ELF-25C016F
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
COMMON MODE CHOKE 1.6A 2LN TH
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Common Mode Chokes
Panasonic Corporation
Panasonic Corporation
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberELF-25C016F
Part StatusObsolete
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Impedance @ Frequency-
Inductance @ Frequency-
Current Rating (Max)1.6A
DC Resistance (DCR) (Max)180 mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC250V
Operating Temperature-20°C ~ 115°C
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.984" L x 0.984" W (25.00mm x 25.00mm)
Height (Max)0.689" (17.50mm)