Home Product Index Filters Common Mode Chokes ELF-18D417F
Panasonic Electronic Components ELF-18D417F
Part Number
ELF-18D417F
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
CMC 18MH 800MA 2LN TH
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Common Mode Chokes
Panasonic Corporation
Panasonic Corporation
In Stock 250 pcs
    1.79000/pcs
  • 10 pcs
    1.49250/pcs
  • 25 pcs
  • 50 pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberELF-18D417F
Part StatusObsolete
Filter Type-
Number of Lines2
Impedance @ Frequency-
Inductance @ Frequency18mH @ 1kHz
Current Rating (Max)800mA
DC Resistance (DCR) (Max)655 mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC250V
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.945" L x 0.984" W (24.00mm x 25.00mm)
Height (Max)0.807" (20.50mm)