Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes SMF45AT1G
ON Semiconductor SMF45AT1G
Part Number
SMF45AT1G
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SOD123FL
Product Parameter
Part NumberSMF45AT1G
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
Voltage - Breakdown (Min)50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.8A
Power - Peak Pulse200W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)