Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes SMF20AT1
ON Semiconductor SMF20AT1
Part Number
SMF20AT1
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SOD123FL
Product Parameter
Part NumberSMF20AT1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)20V
Voltage - Breakdown (Min)22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)6.2A
Power - Peak Pulse200W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)