Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes SMF14AT1
ON Semiconductor SMF14AT1
Part Number
SMF14AT1
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SOD123FL
Product Parameter
Part NumberSMF14AT1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)14V
Voltage - Breakdown (Min)15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.6A
Power - Peak Pulse200W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)