Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes SMF12AT1
ON Semiconductor SMF12AT1
Part Number
SMF12AT1
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SOD123FL
Product Parameter
Part NumberSMF12AT1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
Voltage - Breakdown (Min)13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)10.1A
Power - Peak Pulse200W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)