Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes SMF10AT1
ON Semiconductor SMF10AT1
Part Number
SMF10AT1
Manufacturer
ON Semiconductor
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC SOD123FL
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
TVS - Diodes
ON Semiconductor
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberSMF10AT1
Part StatusObsolete
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
Voltage - Breakdown (Min)11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.8A
Power - Peak Pulse200W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)