Home Product Index Integrated Circuits (ICs) PMIC - Supervisors NCP302LSN40T1
ON Semiconductor NCP302LSN40T1
Part Number
NCP302LSN40T1
Manufacturer
ON Semiconductor
Description
IC DETECTOR VOLTAGE 4.0V 5TSOP
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
PMIC - Supervisors
ON Semiconductor
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberNCP302LSN40T1
Part StatusObsolete
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold4V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)