ON Semiconductor LM2575TV-3.3G
Part Number
LM2575TV-3.3G
Description
IC REG MULT CONFG INV 3.3V TO220
ON Semiconductor
    0.44160/pcs
  • 450 pcs
Product Parameter
Part NumberLM2575TV-3.3G
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)4.75V
Voltage - Input (Max)40V
Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output1A
Frequency - Switching52kHz
Synchronous RectifierNo
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)