ON Semiconductor LM2575T-12G
Part Number
LM2575T-12G
Description
IC REG MULT CONFIG INV 12V TO220
ON Semiconductor
    0.65100/pcs
  • 10 pcs
    0.58500/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberLM2575T-12G
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)4.75V
Voltage - Input (Max)40V
Voltage - Output (Min/Fixed)12V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output1A
Frequency - Switching52kHz
Synchronous RectifierNo
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)