| Part Number | ADP3118JRZ |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Driven Configuration | Half-Bridge |
| Channel Type | Synchronous |
| Number of Drivers | 2 |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Voltage - Supply | 4.15 V ~ 13.2 V |
| Logic Voltage - VIL, VIH | 0.8V, 2V |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | - |
| Input Type | Non-Inverting |
| High Side Voltage - Max (Bootstrap) | 25V |
| Rise / Fall Time (Typ) | 25ns, 20ns |
| Operating Temperature | 0°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC REG BOOST ADJ 1.5A 20TSSOP
In Stock: 2381
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC REG BOOST ADJ 1.5A 20TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: BOARD EVALUATION FOR ADP3050
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC REG MULTI CONFIG ADJ 1A 8SOIC
In Stock: 456
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC REG MULT CONFIG 3.3V 1A 8SOIC
In Stock: 266
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC REG MULT CONFIG 3.3V 1A 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC REG MULT CONFIG 3.3V 1A 8SOIC
In Stock: 0