| Part Number | 2SC5707-E |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 8A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 240mV @ 175mA, 3.5A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 200 @ 500mA, 2V |
| Power - Max | 1W |
| Frequency - Transition | 330MHz |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA |
| Supplier Device Package | TP |
Manufacturer: Power Integrations
Description: IC DUAL GATE DRIVER 6A
In Stock: 0
Manufacturer: Power Integrations
Description: IC DUAL GATE DRIVER 8A
In Stock: 0
Manufacturer: Power Integrations
Description: IC DUAL GATE DRIVER 8A
In Stock: 0
Manufacturer: Power Integrations
Description: IC DUAL GATE DRIVER 8A
In Stock: 0
Manufacturer: Power Integrations
Description: IC DUAL GATE DRIVER 8A
In Stock: 0
Manufacturer: Power Integrations
Description: IC DUAL GATE DRIVER 15A
In Stock: 0
Manufacturer: Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions
Description: THERMOELECTRIC
In Stock: 0
Manufacturer: Power Integrations
Description: IC DUAL GATE DRIVER 35A
In Stock: 0
Manufacturer: Power Integrations
Description: IC DUAL GATE DRIVER 35A
In Stock: 0
Manufacturer: Power Integrations
Description: IC DUAL GATE DRIVER 35A
In Stock: 0