Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes 1SMC22AT3
ON Semiconductor 1SMC22AT3
Part Number
1SMC22AT3
Manufacturer
ON Semiconductor
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC
TVS - Diodes
ON Semiconductor
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part Number1SMC22AT3
Part StatusObsolete
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown (Min)24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)42.2A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageSMC
Related Products
1SM1
Manufacturer: Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 250V