| Part Number | R87F-A4A13LP |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Voltage - Rated | 200VAC |
| Size / Dimension | Square - 120mm L x 120mm H |
| Width | 25.00mm |
| Air Flow | 45.9 CFM (1.30m³/min) |
| Static Pressure | 0.079 in H2O (19.6 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | - |
| Noise | 32 dB |
| Power (Watts) | 12.00W |
| RPM | 1700 RPM |
| Termination | 2 Terminals |
| Ingress Protection | - |
| Operating Temperature | -22 ~ 158°F (-30 ~ 70°C) |
| Approvals | CSA, UL |
| Weight | 0.772 lb (350.17g) |
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: FAN AXIAL 120X25MM 100VAC TERM
In Stock: 0
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: FAN AXIAL 120X25MM 100VAC TERM
In Stock: 0
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: FAN AXIAL 120X38MM 100VAC TERM
In Stock: 12
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: FAN AXIAL 80X25MM 100VAC WIRE
In Stock: 0
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: FAN AXIAL 80X38MM 100VAC TERM
In Stock: 0
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: FAN AXIAL 92X25MM 100VAC TERM
In Stock: 11
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: FAN AXIAL 120X25MM 115VAC TERM
In Stock: 0
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: FAN AXIAL 120X38MM 115VAC TERM
In Stock: 0
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: FAN AXIAL 120X38MM 115VAC TERM
In Stock: 0
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: FAN AXIAL 80X25MM 115VAC WIRE
In Stock: 0