| Part Number | EE-SY413 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Sensing Distance | 0.197" (5mm) |
| Sensing Method | Reflective |
| Sensing Object | - |
| Output Configuration | Light-On |
| Sensing Light | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - Supply | 20mA |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 16 V |
| Package / Case | 6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads |
Manufacturer: Omron Automation and Safety
Description: CONN W/CABLE FOR EE-SPX303/403
In Stock: 17
Manufacturer: Omron Automation and Safety
Description: ACCY SENSOR CONNECTOR W/2M CABLE
In Stock: 0