| Part Number | D7E-2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Displacement |
| Sensing Range | 100 ~ 170 gal |
| Sensitivity | 20 gal |
| Output Type | Analog |
| Power - Rated | 5V, 100nA ~ 30V, 100mA |
| Operating Temperature | -25°C ~ 60°C |
| Features | - |
| Package / Case | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Termination | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: D707E001BRFP250
In Stock: 0