| Part Number | E3F2-R2C4 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Sensing Method | Retroreflective |
| Sensing Distance | 3.937" ~ 78.740" (100mm ~ 2m) ADJ |
| Voltage - Supply | 10 V ~ 30 V |
| Response Time | 2.5ms |
| Output Configuration | NPN - Dark-ON/Light-ON - Selectable |
| Connection Method | Wire |
| Ingress Protection | IP66 NEMA |
| Cable Length | - |
| Light Source | Infrared (850 - 880nm) |
| Adjustment Type | Fixed |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
Manufacturer: Omron Automation and Safety
Description: SENS 10M WIRE LEADS PNP T-BEAM
In Stock: 0
Manufacturer: Omron Automation and Safety
Description: SENS 10M M12-CONN PNP-OUT T-BEAM
In Stock: 0
Manufacturer: Omron Automation and Safety
Description: SENS 10M WIRE LEADS NPN T-BEAM
In Stock: 0
Manufacturer: Omron Automation and Safety
Description: SENS 7M WIRE LEADS PNP T-BEAM
In Stock: 0
Manufacturer: Omron Automation and Safety
Description: SENS 7M WIRE LEAD PNP T-BEAM 10M
In Stock: 0
Manufacturer: Omron Automation and Safety
Description: SENS 7M WIRE LEADS PNP T-BEAM 5M
In Stock: 0