| Part Number | Z460 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Filter Type | - |
| Number of Lines | 1 |
| Impedance @ Frequency | - |
| Inductance @ Frequency | 200nH @ 1kHz |
| Current Rating (Max) | 4A |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 34 mOhm (Typ) |
| Voltage Rating - DC | - |
| Voltage Rating - AC | - |
| Operating Temperature | - |
| Ratings | - |
| Approvals | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.156" Dia x 0.500" L (3.97mm x 12.70mm) |
| Height (Max) | - |
| Package / Case | Axial |
Manufacturer: Alpha Wire
Description: COVER 1.5" X 100' BLACK
In Stock: 0
Manufacturer: Alpha Wire
Description: COVER 1-3/4" X 100' BLACK
In Stock: 0