| Part Number | D50K75R |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 75 |
| Power (Watts) | 50W |
| Tolerance | ±10% |
| Adjustment Type | Slide |
| Diameter | 0.563" OD, 0.313" ID (14.30mm x 7.94mm) |
| Length | 4.000" (101.60mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Termination | Solder Lug |
| Package / Case | Radial, 3 Lead, Tubular |
Manufacturer: Teledyne LeCroy
Description: REPLACEMENT D350ST SQUARE PIN
In Stock: 0