| Part Number | D25K75R |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 75 |
| Power (Watts) | 25W |
| Tolerance | ±10% |
| Adjustment Type | Slide |
| Diameter | 0.563" OD, 0.313" ID (14.30mm x 7.94mm) |
| Length | 2.000" (50.80mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Termination | Solder Lug |
| Package / Case | Radial, 3 Lead, Tubular |
Manufacturer: JAE Electronics
Description: DW1 SERIES RCPT SHOULDER BOLT
In Stock: 73
Manufacturer: JAE Electronics
Description: DW3 SERIES RCPT SHOULDER BOLT
In Stock: 85
Manufacturer: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Description: D-150-0236-NR
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Description: D-150-0236-NRCS2896
In Stock: 0