| Part Number | D12K75R |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 75 |
| Power (Watts) | 12W |
| Tolerance | ±10% |
| Adjustment Type | Slide |
| Diameter | 0.313" OD, 0.187" ID (7.94mm x 4.76mm) |
| Length | 1.750" (44.45mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Termination | Solder Lug |
| Package / Case | Radial, 3 Lead, Tubular |
Manufacturer: NXP USA Inc.
Description: EVAL KIT FOR PDIUSBD12 USB EPP
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay BC Components
Description: CAP CER 12PF 500V C0G/NP0 RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay BC Components
Description: CAP CER 12PF 500V C0G/NP0 RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay BC Components
Description: CAP CER 12PF 500V C0G/NP0 RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay BC Components
Description: CAP CER 12PF 500V C0G/NP0 RADIAL
In Stock: 0