| Part Number | AY22GK |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Resistance (Ohms) | 2.2 |
| Tolerance | ±10% |
| Power (Watts) | 4.5W |
| Composition | Ceramic |
| Features | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding, Safety |
| Temperature Coefficient | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case | Radial |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Size / Dimension | 0.984" L x 0.827" W (25.00mm x 21.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.102" (28.00mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | - |
Manufacturer: Microchip Technology
Description: IC LCD DRIVER CMOS 32SEG 44PLCC
In Stock: 527
Manufacturer: Microchip Technology
Description: IC LCD DRIVER CMOS 32SEG 40DIP
In Stock: 1204
Manufacturer: Microchip Technology
Description: IC LCD DRIVER CMOS 32SEG 44PLCC
In Stock: 0