| Part Number | 85F75K |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 75k |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 5W |
| Composition | Wirewound |
| Features | - |
| Temperature Coefficient | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature | - |
| Package / Case | Axial |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.343" Dia x 0.937" L (8.70mm x 23.80mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | - |
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR 15PSIA 1/4NPT RIBN W/CONN
In Stock: 4
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR 15PSIA 1/4NPT RIBN W/CONN
In Stock: 14
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SNSR PRES 15PSIG 1/4" - 18NPT
In Stock: 16
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SNSR PRES 15PSIG 1/4" - 18NPT
In Stock: 1
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SNSR PRES 15PSIG 1/4" - 18NPT
In Stock: 58
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR 30PSIA 1/4NPT RIBN W/CONN
In Stock: 16
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR 30PSIA 1/4NPT RIBN W/CONN
In Stock: 4