| Part Number | 83F15K |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 15k |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 3W |
| Composition | Wirewound |
| Features | - |
| Temperature Coefficient | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature | - |
| Package / Case | Axial |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.217" Dia x 0.594" L (5.50mm x 15.10mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | - |
Manufacturer: Kester Solder
Description: FLUX PEN FORMULA 186 RMA
In Stock: 560
Manufacturer: Kester Solder
Description: FLUX PEN FORMULA 951 NO CLEAN
In Stock: 1224
Manufacturer: Amphenol Industrial Operations
Description: CONN RCPT 37POS WALL MNT PIN
In Stock: 0
Manufacturer: Amphenol Industrial Operations
Description: CONN RCPT 37POS WALL MNT SKT
In Stock: 0
Manufacturer: Amphenol Industrial Operations
Description: CONN RCPT 48POS WALL MNT PIN
In Stock: 0
Manufacturer: Amphenol Industrial Operations
Description: CONN RCPT 48POS WALL MNT SKT
In Stock: 0
Manufacturer: Amphenol Industrial Operations
Description: CONN RCPT 37POS INLINE PIN
In Stock: 0