| Part Number | 13FR020E |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 0.02 |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 3W |
| Composition | Metal Element |
| Features | Current Sense, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 275°C |
| Package / Case | Axial |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.205" Dia x 0.571" L (5.20mm x 14.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | - |
Manufacturer: JST Sales America Inc.
Description: CONN FPC 13POS 2.54MM R/A
In Stock: 0
Manufacturer: JST Sales America Inc.
Description: CONN FFC BOTTOM 13POS 0.50MM R/A
In Stock: 0
Manufacturer: JST Sales America Inc.
Description: CONN FFC TOP 13POS 0.50MM R/A
In Stock: 0
Manufacturer: JST Sales America Inc.
Description: CONN FFC VERT 13POS 1.00MM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: JST Sales America Inc.
Description: CONN FFC VERT 13POS 1.00MM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: JST Sales America Inc.
Description: CONN FFC VERT 13POS 1.00MM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: JST Sales America Inc.
Description: CONN FFC VERT 13POS 1.00MM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: JST Sales America Inc.
Description: CONN FFC VERT 13POS 1.00MM SMD
In Stock: 0