| Part Number | UB204KW035F-3JB |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | LED |
| Lamp Color | Green |
| Lens Color | White |
| Lens Transparency | Diffused |
| Ratings | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage | 2.1V |
| Current | 25mA |
| Panel Cutout Shape | Square |
| Panel Cutout Dimensions | 0.69" x 0.69" (17.53mm x 17.53mm) |
| Lens Style/Size | Square with Flat Top, 15.00mm |
| Millicandela Rating | - |
| Wavelength - Peak | - |
| Viewing Angle | - |
| Termination Style | - |
| Ingress Protection | - |
| Features | - |
Manufacturer: NKK Switches
Description: LED PANEL INDICATOR RED 1.85V
In Stock: 0
Manufacturer: NKK Switches
Description: LED PANEL INDICATOR RED 1.85V
In Stock: 0
Manufacturer: NKK Switches
Description: INDICATOR PB RED ILL SQ FLAT CAP
In Stock: 0
Manufacturer: NKK Switches
Description: LED PANEL INDICATOR RED 1.85V
In Stock: 0
Manufacturer: NKK Switches
Description: LED PANEL INDICATOR AMB 2V
In Stock: 0
Manufacturer: NKK Switches
Description: LED PANEL INDICATOR AMB 2V
In Stock: 0
Manufacturer: NKK Switches
Description: LED PANEL INDICATOR AMB 2V
In Stock: 0
Manufacturer: NKK Switches
Description: INDICATOR PB AMB ILL SQ FLAT CAP
In Stock: 0
Manufacturer: NKK Switches
Description: INDICATOR PB SQ BRIGHT LED BLUE
In Stock: 5
Manufacturer: NKK Switches
Description: LED PANEL INDICATOR GRN 2.1V
In Stock: 0