| Part Number | PLF1D220MCL2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Polymer |
| Capacitance | 22µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 20V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 mOhm |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | - |
| Ripple Current - Low Frequency | - |
| Ripple Current - High Frequency | 1.7A @ 100kHz |
| Impedance | - |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 10V T/H
In Stock: 0
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 10V T/H
In Stock: 2000
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 10V T/H
In Stock: 0
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 10V T/H
In Stock: 2000
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 10V T/H
In Stock: 503
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 10V T/H
In Stock: 1000
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V T/H
In Stock: 1115
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V T/H
In Stock: 4000
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM POLY 470UF 20% 10V T/H
In Stock: 1302
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM POLY 470UF 20% 10V T/H
In Stock: 1000