| Part Number | PLF0J331MDL4 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Polymer |
| Capacitance | 330µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 24 mOhm |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | - |
| Ripple Current - Low Frequency | - |
| Ripple Current - High Frequency | 3.3A @ 100kHz |
| Impedance | - |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.413" (10.50mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM POLY 1000UF 2.5V T/H
In Stock: 0
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM POLY 1000UF 2.5V T/H
In Stock: 500
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM POLY 1200UF 2.5V T/H
In Stock: 0
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM POLY 1200UF 2.5V T/H
In Stock: 500
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM POLY 1500UF 2.5V T/H
In Stock: 0
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM POLY 1500UF 2.5V T/H
In Stock: 500
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM POLY 1500UF 2.5V T/H
In Stock: 1000
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V T/H
In Stock: 4000
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM POLY 390UF 20% 2.5V T/H
In Stock: 0
Manufacturer: Nichicon
Description: CAP ALUM POLY 390UF 20% 2.5V T/H
In Stock: 2000