| Part Number | PHDMI2F4 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Steering (Rail to Rail) |
| Unidirectional Channels | 4 |
| Bidirectional Channels | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 4.6V (Typ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 5.2A (8/20µs) |
| Power - Peak Pulse | - |
| Power Line Protection | Yes |
| Applications | HDMI |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-XFDFN |
| Supplier Device Package | 10-DFN2510 (2.5x1) |
Manufacturer: LEMO
Description: CONN INLINE RCPT 10SKT CRIMP
In Stock: 0
Manufacturer: LEMO
Description: CONN INLINE RCPT 8SKT SLD CUP
In Stock: 0
Manufacturer: Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 30V 75A DPAK
In Stock: 0
Manufacturer: WeEn Semiconductors
Description: TRANS NPN 400V 1.5A SOT54
In Stock: 0
Manufacturer: WeEn Semiconductors
Description: TRANS NPN 400V 1.5A SOT54
In Stock: 10000
Manufacturer: WeEn Semiconductors
Description: TRANS NPN 400V 4A TO220AB
In Stock: 4948