| Part Number | BCW68FVL |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Transistor Type | PNP |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 800mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 450mV @ 50mA, 500mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 5µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 100mA, 1V |
| Power - Max | 250mW |
| Frequency - Transition | 80MHz |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | TO-236AB |
Manufacturer: Infineon Technologies
Description: TRANS NPN 45V 0.8A SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Infineon Technologies
Description: TRANS NPN 45V 0.8A SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Infineon Technologies
Description: TRANS NPN 45V 0.8A SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Infineon Technologies
Description: TRANS NPN 45V 0.8A SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Infineon Technologies
Description: TRANS NPN 45V 0.8A SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Infineon Technologies
Description: TRANS PNP 32V 0.8A SOT-23
In Stock: 0